Roztroušená skleróza a Polárium | Mráz léčí
Roztroušená skleróza a Polárium

Roztroušená skleróza a Polárium

„Najednou přišlo uvolnění svalů a pohodovější cvičení bez jejich bolesti,“ říká v rozhovoru pacient s roztroušenou sklerózou o své zkušenosti s návštěvou Polária.

Roztroušená skleróza (RS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá vlastní nervovou soustavu. Bohužel na ni zatím není lék, ale hodně pacientům může pomoci ulevit od zdravotních obtíží a zlepšit kvalitu života celotělová kryoterapie (Polárium). S laskavým souhlasem jednoho z našich návštěvníků pana Richarda (příjmení na jeho žádost neuvádíme) z Brněnska (45 let) zveřejňujeme jeho zkušenost s kryoterapií.

Jak dlouho a čím se u vás nemoc (RS) projevuje?

Začalo to brněním rukou, rozostřeným zrakem, ztuhlostí svalů na nohách – špatná chůze, další ataka -problémy s mluvením. Zůstává horší chůze a na jedno oko rozostřený zrak. První ataka cca před 17 lety.

V čem spočívala konzervativní léčba, případně jak jste zmírňoval projevy nemoci?

Nejdříve po atace infuze Solu s Medrolem, po čase jsem začal každé ráno cvičit 5 tibeťanů, masáže, rehabilitační cvičení. Určitou dobu jsem nejedl maso a čistil organizmus (makrobiotika). A pořídil jsem si psa!

Proč vás napadlo vyzkoušet Polárium?

O Poláriu jsem se před cca 13 lety doslechl od kamaráda a začal jej navštěvovat.

Jaké byly vaše pocity při první návštěvě?

Myslel jsem si, že zimou usnu a i se tak málem stalo. Najednou přišlo uvolnění svalů a pohodovější cvičení bez jejich bolesti.

Jak na sobě pozorujete výsledky kryoterapie?

Lehčí provádění cviků, uvolnění svalů, celkově příjemný povznášející stav.

Vracíte se do Polária, případně jak často?

Do Polária se vracím jednou za rok na sérii 10 až 15 návštěv v co nejkratším sledu.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál

Další články