Časté dotazy | Mráz léčí
Časté dotazy

Časté dotazy

Sepsali jsme pro vás dotazy, které často dostáváme. Pokud mezi nimi nenajdete, co vás zajímá, neváheje se nás zeptat. Rádi poradíme.

Celotělová kryokomora

01 Opravdu není nutné se na kryoterapii objednat a nebudu muset čekat moc dlouho?

Skutečně není potřeba se objednávat, stačí přijít kdykoliv v otvírací době. Rádi vás ošetříme, i když přijdete ke konci otevírací doby, ta se v případě zájmu prodlužuje.

02 Zvládnu tak silný mráz?

V polariu je vzduch zbavený vlhkosti, a proto nehrozí nebezpečí omrznutí.

03 Potřebuji doporučení od lékaře?

Není nutné doporučení od lékaře, do polária nemohou lidé s neléčeným vysokým tlakem a pacienti s onkologickým onemocněním. Kompletní seznam kontraindikací najdete v záložce o kryokomoře.

04 Můžu do polaria s kontaktními čočkami, implantáty nebo kovovými součástkami v těle?

Ano můžete, žádné nebezpečí nehrozí. Jen je třeba odložit hodinky, kovové náramky, řetízky a piercing, který není chráněn oděvem.

05 Kolik lidí vstupuje do kryokomory najednou?

Naše kryokomora zvládne až 3 osoby najednou, ale můžete jít i sami, pokud si to budete přát.

06 Můžou do kryokomory i děti/senioři?

Děti i senioři zvládají proceduru bez problémů, jen se adekvátně zkracuje doba procedury podle tělesné konstituce. U dětí je spodní věková hranice cca 4 roky.

07 Když si koupím permanentku na více vstupů, můžu ji využít i pro více lidí?

Všechny naše vstupové permanentky jsou přenosné, můžete si je tedy v rodině nebo i s přáteli půjčovat. Oblíbené je i využití pro vstupy více lidí ve stejný den.

Pouze měsíční permanentka je nepřenosná.

08 Co si přinést s sebou do polaria?

Nejlépe bavlněné věci nebo starší plavky.

Pánové: kraťasy (nebo spodní prádlo), teplejší ponožky nad kotníky
Dámy: kraťasy a tričko (nebo spodní prádlo), teplejší ponožky nad kotníky (nejlépe podkolenky)

Vše ostatní zapůjčujeme na místě.

09 Kolik je potřeba návštěv?

Počet procedur se řídí charakterem potíží a následným požadovaným efektem terapie. Na počátku je vhodné absolvovat 8-10 procedur v sérii. Kryoterapie se ve většině případů provádí pouze 1x denně a je ideální naplánovat procedury v na sebe navazujících dnech.

Počet opakování potřebných k trvalejšímu efektu se pohybuje nejčastěji od 10 do 20 v jedné sérii. Tyto série je možné absolvovat několikrát (nejlépe dvakrát až třikrát) ročně.

Rádi vám doporučíme individuálně nejlepší dávkování.

10 Na co si dát pozor před návštěvou?

Před procedurou nepijte alkohol a kofeinové nápoje ((jedno pivo nebo káva nevadí :-)) , nepoužívejte přípravky, které by mohly ovlivnit pokožku (hydratační krémy, hřejivé masti) a raději v den návštěvy vynechejte solárium, saunu, parní lázeň.

11 Jak můžu koupit dárkový poukaz?

Poukaz můžete zakoupit osobně u nás na provozovně v Novém Lískovci a to kdykoliv v otevírací době.

Pokud nechcete cestovat, stačí na stránce poukazů vybrat a zaplatit online nebo kartou. Dárkový poukaz vám pak přijde na email k vytištění během několika minut.

Platnost poukazů je 1 rok od zaplacení.

Případně nám napište a rádi vytvoříme jakýkoliv poukaz na přání 🙂

Lokální kryoterapie

01 Opravdu není nutné se na kryoterapii objednat a nebudu muset čekat moc dlouho?

Skutečně není potřeba se objednávat, stačí přijít kdykoliv v otvírací době. Rádi vás ošetříme, i když přijdete ke konci otevírací doby, ta se v případě zájmu prodlužuje.

02 Je pro mě lepší kryokomora nebo stačí lokální kryoterapie?

Ošetření přístrojem pro lokální kryoterapii se využívá zejména pro zranění (výron kotníku, natržený sval, pooperační stav) nebo bolest kloubů a šlach v jednom místě (tenisový loket, rameno, bolavá achilovka).

Kryokomora pro celotělovou kryoterapii působí komplexně na celé tělo a má mnoho dalších benefitů (posílení imunity, spalování tuku, zlepšení psychiky) oproti lokální kryoterapii.

03 Kolik je potřeba ošetření?

Ideální je absolvovat alespoň 8-10 aplikací. Nejlepších výsledků je pak dosahováno při každodenních návštěvách (nebo alespoň obden).

Magazín