O nás | Mráz léčí
O nás

O nás

Dominik Volavý

Dominik Volavý

Regeneraci se začal věnovat při studiu střední školy – obor masér sportovní a rekondiční. V té době pracoval v nemocnici Milosrdných bratří a v ústavu Kociánka. Po završení studia na střední škole si otevřel vlastní praxi a začal pracovat jako sportovní masér u prvoligového basketbalového týmu. V letech 2007 – 2017 absolvoval více než 40 kurzů (Dornova metoda, tlaková masáž, lymfatická masáž, baňkování, SM systém, reflexologie, atd.)

Od roku 2014 se věnuje lektorské činnosti v oblasti regenerace a prevenci sportovních zranění v kontextu přetížení pohybového aparátu. Od téhož roku je autorizovanou osobou profesní kvalifikace – Sportovní masér a zároveň i držitelem akreditace.

Celý profesní život se věnuje zejména profesionálním sportovcům z nejrůznějších sportovních odvětví.

Prvotním impulsem k zbudování kryoterapie v Brně byl průkazný léčivý efekt této terapie při rekonvalescenci Štěpána Wagnera (tč. vrcholového sportovce), o kterého se v té době Dominik staral.

V roce 2012 se společně domluvili na otevření kryocentra v prostorách salonu Masáže Domino.

Štěpán Wagner

Štěpán Wagner

Bývalý reprezentant ČR, účastník LOH v Londýně, MS a ME v atletice. Specializoval se na skok daleký, který je hodně náročný na pohybový aparát. Po opakujících se problémech s achilovkami vyzkoušel v roce 2007 poprvé kryokomoru a bolest ustoupila již po několika návštěvách. Od té doby využíval nárazově kryoterapii i přes komplikované dojíždění z Prahy do Brna.

Protože byla v Brně jen kryokomora s velmi omezenou provozní dobou, rozhodli se spolu s Dominikem Volavým, ke kterému docházel na masáže, v Brně spustit v roce 2012 provoz kryoválce (menší zařízení pro 1 osobu).

Díky možnosti pravidelné regenerace kryoterapií si dokázal ve svých 31 letech zlepšit osobní rekord ve skoku dalekém až na 821 cm a kvalifikovat se tak na olympiádu, i když v té době chodil do práce a trénoval až po pracovní době.

 

Historie Mráz léčí

Společnost Mráz léčí vznikla v roce 2012. I přes poměrně krátkou historii neustále modernizujeme své technické vybavení. V roce 2015 jsme pořídili nový typ kryoválce, ale protože výhody kryoterapie objevovalo v Brně stále více lidí, rozhodli jsme se instalovat u nás nejmodernější typ kryokomory pro více osob.

Na podzim roku 2016 byla v rekonstruovaných prostorách spuštěna nejen nová kryokomora, ale také pořízen přístroj pro lokální kryoterapii a vybudována nová cvičebna s šatnami. V roce 2018 byla rekonstruována i recepce a zázemí pro návštěvníky.

Stále se pro vás snažíme do Brna přinášet nové technologie, proto jsme v roce 2019 pořídili hyperbarickou komoru pro oxygenoterapii. Díky přetlaku v této komoře dokáže organismus využít větší množství kyslíku a regenerovat mnohem rychleji.

Najdete nás v Brně na ulici Zoubkova.

Kryokomora

Používáme nejmodernější vybavení, provozní teplota v kryokomoře je obvykle automaticky udržována na hodnotě -120°C, je ale možné dosáhnout až -150 °C.

Cvičebna

Po opuštění kryokomory se rozehřejete ve cvičebně na našich kardio strojích.

Recepce

Pro vaše pohodlí je možné posedět a odpočívat v prostorné recepční hale.

Parkování

Parkování je bezproblémové přímo na ulici před naší provozovnou a v blízkém okolí.

Přijďte si vyzkoušet kryoterapii nebo oxygenoterapii

MRÁZ LÉČÍ

Zoubkova 36,
634 00 Brno,
Nový Lískovec

info@mrazleci.cz

+420 777 618 624

Otevírací hodiny
Po 17.00–19.30 hod.
Út 17.00–19.30 hod.
St 10.00–11.30 hod. 17.00–19.30 hod.
Čt 17.00–19.30 hod.
17.00–19.30 hod.
So zavřeno
Ne 17.00–19.30 hod.

Máte dotaz? kontaktujte nás