Jak kryoterapie pomáhá při Bechtěrevově nemoci | Mráz léčí
Jak kryoterapie pomáhá při Bechtěrevově nemoci

Jak kryoterapie pomáhá při Bechtěrevově nemoci

„Partie, které byly velmi bolestivé – zejména kyčle a páteř –  jsou stabilní, bez bolesti a i imunita je posílena,“ říká v rozhovoru pacient s Bechtěrevovou nemocí.

Polárium neslouží jen sportovcům pro urychlení regenerace, ale pomáhá například i pacientům s Bechtěrevovou chorobou. Vyzpovídali jsme jednoho z našich návštěvníků pana Michala Lysoňka z Židlochovic (38 let).

Jak dlouho se u vás projevuje Bechtěrevova nemoc?

Tuto nemoc mi lékaři zjistili před zhruba 8 lety po vleklých bolestech v oblasti pánve. Nejprve si lékaři mysleli, že se jedná o nachlazení po lyžařské dovolené, kterou jsem absolvoval pravidelně každý rok, nicméně  problémy stále setrvávaly i po klasické léčbě nachlazení, chřipky atd.

Čím jste ji léčil, případně zmírňoval její projevy?

Návštěvami rehabilitací, elektroléčbou, ale nic z toho nepomáhalo.

Co vás vedlo k tomu vyzkoušet Polárium?

Vánoční dárek v podobě dvou vstupů do Kryokomory. Po konzultaci s fyzioterapeutem, který komoru obsluhoval, jsem absolvoval delší sérii cca 14 vstupů, což mně velmi příznivě pomohlo ke zlepšení zdravotního stavu.

Jaká byla vaše první návštěva a ty následující?

Samozřejmě při prvním vstupu panovala určitá nervozita, jelikož v té době, cca před 5 lety, jsem moc informací v této záležitosti neměl a ani nikoho kolem sebe neznal, kdo by kryo navštěvoval. Rozpaky však ihned po první návštěvě opadly a pocity byly velmi pozitivní.

Jak na sobě pozorujete výsledky kryoterapie?

Partie, které byly velmi bolestivé, zejména kyčle a páteř, jsou stabilní bez bolesti a i imunita je posílena, jelikož po sérii vstupů do kryokomory nejsem vůbec nemocný (na rozdíl od okolí)

Vracíte se do Polária, případně jak často?

Moje vize je absolvovat sérii vstupů každý rok min.1x. Mrázléčí mohu všem vřele doporučit, jedná se o naprosto profesionální přístup a bezkonkurenčně nejlepší Kryokomora, kterou jsem navštěvoval.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál

Další články